شرکت رایت آرین فارمد با تجربه ای بالغ بر 15 سال در زمینه عرضه جوراب واریس ، و همزمان با تحقیقات گسترده در این راستا بصورت ارزیابی کلینیکال میدانی اقدام به تولید و توسعه اقلام و محصولات مورد استفاده در بیماری های واریس، لنف ادم و لخته عروق از قبیل جوراب واریس، آستین طبی و همچنین جوراب آنتی ترمبوز نموده است.

این شرکت با همکاری پزشکان فوق متخصص در این زمینه اقدام به طراحی و اجرای جداول اندازه گیری بر حسب آناتومی بیماران ایرانی نموده که همین امر موجب تطابق سایزهای مناسب و مؤثر بودن محصولات در روند درمان گردیده است. (در صفحات بعدی شیوه اندازه گیری جوراب واریس و آستین طبی شرح داده خواهد شد)

از آنجائیکه تولید محصول استاندارد نیازمند مواد اولیه با کیفیت و دستگاههایی با تکنولوژی بالا می باشد، این شرکت تصمیم گرفته از کمپانی های مطرح دنیا در این زمینه، جهت تولید محصولات با کیفیت، دستگاه ها و مواد اولیه را تهیه نماید.

ماشین های مورد استفاده:

ماشین های مورد استفاده در شرکت رایت آرین فارمد مهندسی و تولید شده در کشور آلمان می باشد که مورد استفاده برند های برتر تولید کننده جوراب های واریس و آنتی آمبولی در دنیا می باشد.

این ماشین ها دارای سوزن های بسیار ریزی می باشند که موجب تراکم و هم نواختی در بافت می گردند و پوشیدن را برای مصرف کننده بسیار راحت می نماید ، همچنین تکنولوژی بکار رفته در این دستگاه ها به نوعی است که قابلیت بافت محصول برای بیماران با سایز و سنین مختلف را فراهم می نماید. بنابراین، از بیماران بسیار کم سن و دارای سایز های پایین تا بیماران سنگین وزن ( Custom Made ) می توانند با اطمینان خاطر از مؤثر بود محصولات، آنها را مصرف نمایند.

دستگاه تست فشار :

همانطور که می دانید پوشش های فشارنده (جوراب واریس و آستین طبی ) بایستی فشارهای مشخصی در نقاط مختلف و با روند فشاری متناسب طبق استاندارد (RAL) وارد نماید ، تا بدین ترتیب حرکت خون به راحتی به سمت قلب صورت پذیرد.

این شرکت برای اطمینان از میزان فشار استاندارد و کنترل کیفی محصولات خود، با استفاده از دستگاه MST ساخت کشور سوئیس به این منظور نائل گردیده.

MST Professional ساخت کشور سوئیس : این دستگاه یکی از دقیق ترین دستگاه های موجود می باشد که جهت اندازه گیری میزان فشاری که محصول بر اندام بیمار وارد می نماید مورد استفاده قرار می گیرد ، روش کار این دستگاه بدین صورت می باشد که بر حسب جداول اندازه گیری با مدل سازی پا و دست فیزیکی، محصولات تولیدی را بر روی آنها کشیده و با استفاده از پروب های مخصوص، فشار را اندازه گیری و ثبت می نماید.

لازم به ذکر است با توجه به الزامات استاندارد 13485ISO اندازه گیری فشار در هر Batch تولیدی مهمترین مرحله آماده سازی محصول جهت عرضه به بازار می باشد.

مواد اولیه مورد استفاده :

نخ های با خصوصیات بسیار ویژه در محصولات واریس و آنتی آمبولی مورد استفاده قرار می گیرد که ضمن قابلیت تولید فشار، سازگاری با پوست بدن را نیز داشته باشد( استاندارد OEKO-TEX )بنابراین تمامی این مواد از بهترین کمپانی های تولید کننده در اروپا خریداری می گردد .

نخ های پلی آمید:

نخ های سوپر الاستیک مرکب از نخ های پلی امید و الاستان می باشند که ظرفیت تولید محصول با خاصیت الاستیسیته بالا را فراهم می نمایند. و علاوه بر تأمین فشار مورد نیاز بر اندام، دارای لطافت لازم برای پوست بیمار می باشد.

این نخ ها جهت استفاده در مناطق با رطوبت بالای هوا مانند مناطق ساحلی کشورمان که دارای هوای مرطوب و بالتبع موجب تعریق بالا می باشندف می توانند مورد استفاده قرار گیرند. تکنولوژی بکار رفته در این الیاف، تنفس پوست بدن را بسیار آسان می نماید.

از آنجائیکه پس از از عمل جراحی سرطان سینه دست بدلیل عدم تخلیه لنف بسیار متورم می گردد. بالتبع این بیماران پوستی بسیار حساسی دارند که نخ های مصرفی با توجه به این مهم انتخاب شده و همچنین برای بیمارانی که بسیار حساس می باشند و یا دارای زخم واریسی می باشند، محصولات تولید شده از نخ های کتان پیشنهاد می گردد.

نخ های کتان مورد استفاده در کلاس فشار یک و کلاس فشار دو موجود می باشد، که نخ های بسیار ظریفی هستند.

تاپ بند :

جهت ثابت نگه داشتن جوراب های بالای ران و عدم افتاده گی آنها، در انتهای جوراب ها، تاپ بند حلقوی حاوی سیلیکون جهت چسبیدن به پوست، به انتهای بدنه جوراب دوخته شده است.

تاپ بند های بکار رفته نیز در این محصولات کاملا سازگار با پوست بدن می باشد ، و برای بیماران با پوست های حساس بسیار مناسب می باشد. همچنین سیلیکون های بکار رفته بر روی این تاپ بند ها، ریز و متراکم بوده و از افتاده گی جوراب تا حد زیادی جلوگیری می نمایند.

ماشین های دوخت تکمیلی :

چرخ های دوخت برای عملیات تکمیلی تولید، ساخته شده توسط کشور ژاپن می باشد که در کشور آلمان مورد مهندسی تکمیلی جهت افزودن فک های مورد نیاز قرار گرفته، و همین امر موجب دوخت مناسب با نیاز تولید، و استحکام بیشتر محصولات گردیده است.

کنترل کیفی :

این محصولات در هر مرحله آماده سازی کنترل می گردد. و محصولاتی که معیوب و یا از معیار تعیین شده منحرف شده باشند از خط تولید خارج می شوند ، همین امر سبب ارائه محصول با کیفیت بالا می باشد . بخش کنترل کیفی مجهز به ابزار های مخصوص جهت کشف هرگونه نقص گردیده است.

آموزش پرسنل تولید:

نیروی انسانی زبده مهم ترین موضوع در تهیه محصول با کیفیت می باشد در همین راستا تمام پرسنل واحد تولید در شرکت رایت آرین فارمد در کمپانی های آلمانی و سوئیسی آموزش لازم جهت طراحی و برنامه ریزی بافت ، دوخت و کنترل کیفی را گذرانده اند . و کاملا مسلط به استادارد های بافت و فشار محصول می باشند .

فهرست